A FÖLD NAPJA - 2022

FÖLD NAPJA 2022.04.22. Célja,hogy felhívja a figyelmet a környezetvédelemre. A természetet szerető és védő ember személyiségjegyeinek kialakítását már óvodáskorban el kell kezdenünk, ebben fontos szerepe van a gyermek közvetlen környezetének a családnak, és az óvodának egyaránt.

Óvodánk Zöld Óvoda és Madárbarát Óvoda, kiemelten figyelünk a környezetünk megóvására, fenntarthatóságra.

Sokat tevékenykedtünk ezzel kapcsolatban, bolygókkal ismerkedtünk,szelektiv hulladékgyüjtés fontosságával ,földünk védelmével. Mikor örül a Föld,mikor szomorú stb.. Minden kisgyermek elültetett egy virágot,hogy szebbé tegyük környezetünket, gondozzuk a magas ágyásban elültetett palántákat, takarékoskodunk a vízzel, autómentes napot tartunk, védjük az állatokat,növényeket, a papír mindkét oldalára rajzolunk.. újrahasznosításra is figyelünk, hogy  a Föld „mosolyogjon” .

Jártunk a Duna Múzeumban,ahol interaktív módon ismerkedtünk a vizes élőhelyekkel,vizi élőlényekkel,a vizes foglalkozás során tapasztalatot szereztünk arról,hogyan keletkezik az örvény,hogyan emelkedik meg a víz szintje, mi a gát szerepe stb.

Képeinket az alábbi linkre kattintva láthatják:

Kővágó Márta, óvodavezető